Rosjanie już zaczęli wybierać prezydenta. Putin szykuje się na czwartą kadencję i kolejne sześć lat panowania

Obraz
Choć wybory prezydenckie w Rosji oficjalnie odbędą 18 marca, to od dziś wielu wiele osób może oddawać już swoje głosy. Dotyczy to mieszkańców odludnych i odległych regionów, badaczy ze stacji polarnych i marynarzy.
Prawo wyborcze w Rosji przewiduje, iż „wczesne” głosowanie może zacząć odbywać się na 20 dni przed „urzędową” datą wyborów. Oficjalnie wybory wyznaczono na 18 marca, tak więc teraz już, pod koniec lutego, wielu mieszkańców Rosji może oddać swoje głosy. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy mieszkają, czy przebywają w odległych, bezludnych regionach Rosji. Według rosyjskiej agencji Nowosti, należy spodziewać się, iż 150 tysięcy osób skorzysta z prawa do wcześniejszego głosowania. Będą to przede wszystkim górnicy z syberyjskich kopalń węgla i złota, pracownicy z pól naftowych, pasterze reniferów, myśliwi i badacze. Wśród nich będzie też około 30 tysięcy marynarzy odbywających dalekomorskie rejsy. W poprzednich wyborach ponad 300 tysięcy osób głosowało wcześniej. Komisja Wyborcza …

Odmówiła wykonania tortu dla lesbijek. Sąd przyznał jej rację. „Nakaz byłby przejawem tyranii

Cukiernik, który odmówiła upieczenia tortu weselnego dla pary lesbijek, wygrał swoją sprawę w sądzie. Nakazanie zrobienia tortu piekarzowi byłoby przejawem tyranii – orzekł sąd.

Cukiernik Cathy Miller powiedziała parze lesbijek, że ze względu na swoje chrześcijańskie wartości nie może dla nich upiec tortu.
Para wniosła protest do sądu. Jak stwierdziła jedna z kobiet para już wszystko wybrała, ale kiedy przyjechali na degustację dowiedziała się, że tortu nie otrzyma.
Sąd przychylił się do racji cukiernika. Jak argumentował, gdyby tort byłby już w sprzedaży, byłaby to dyskryminacja, ale cukiernik jedynie odmówiła przyjęcia zlecenia na wykonanie tortu.
Zdaniem sędziego nakaz wykonania takiego tortu, wbrew własnym przekonaniom, byłby przejawem tyranii.
Źródło: pinknews.com/nczas.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rosjanie już zaczęli wybierać prezydenta. Putin szykuje się na czwartą kadencję i kolejne sześć lat panowania

Pjongczang: To może być historyczny dzień dla polskich skoków. Już dziś konkurs w „drużynówce”

Mocna akcja CBA. Wiceminister skarbu aresztowany w sprawie prywatyzacji!